Що таке літотрипсія

    Літотрипсія — це метод дроблення каменів у сечовому міхурі, сечоводах і нирках. Розрізняють контактну та безконтактну (черезшкірну) літотрипсію. Перша здійснюється за допомогою спеціального ендоскопа, який підводиться до каменя через сечовипускальний канал і сечоводи. Безконтактна (черезшкірна) літотрипсія проводиться без розрізів на шкірі і ендоскопічного обладнання. На сьогоднішній день широко застосовується дистанційна (безконтактна) літотрипсія, за винятком тих випадків, коли є протипоказання. Контактний метод дроблення каменів в основному застосовується для роздрібнення конкрементів у сечоводі і сечовому міхурі.

За типом генерації ударних хвиль виділяють електромагнітну, п’єзоелектричну і електрогідравлічну літотрипсії. Однак який би вид літотрипсії не застосовувався, їх дія спрямована на руйнування каменю до такого стану, щоб вони (фрагменти) вийшли самостійно. детальніше…


Дієта при сечокам’яній хворобі

Якою має бути дієта при каменях у нирках?

Дуже часто буває таке, що людина і не здогадується, що хворіє сечокам’яною хворобою до першого у своєму житті нападу ниркової коліки. Коли просто нестерпний біль крає пацієнта, то вщухає, то знову повертається, людина стає згідна на все, аби вгамувати цей біль. Адже такого стану можна було і не допустити, якщо час від часу стежити за станом свого здоров’я і дотримуватися принципів раціонального харчування.

Дієтичне харчування особливо важливо, якщо мова йде про сечокам’яну хворобу. Воно здатне, як попередити захворювання, так і не допустити повторних нападів ниркової коліки, в деяких випадках однієї дієтотерапії достатньо, щоб вилікувати уролітіаз (сечокам’яна хвороба).

Причини утворення каменів у нирках

Сечокам’яна хвороба (СКХ) – це поліетіологічне захворювання. Всі причини і сприятливі фактори можна поділити на дві групи: екзогенні або зовнішні, ендогенні або внутрішні. детальніше…


Невиношування вагітності

Проблема невиношування вагітності залишається однією з найбільш актуальних проблем в акушерстві, оскільки тягне за собою не лише зниження народжуваності, але і чинить негативний вплив на репродуктивне здоров’я жінки.

Частота самовільних викиднів, на жаль, становить від 15 до 20% від всіх бажаних вагітностей. детальніше…


Ультразвукова діагностика — доступна для кожного

Метод ультразвукової діагностики — самий поширений метод виявлення захворювань внутрішніх органів. Основними галузями застосування УЗД є обстеження дорослих і дітей, загальні обстеження органів черевної порожнини, обстеження гінекологічні та акушерські, молочної та щитоподібної залоз, передміхурової залози, неонатологічні обстеження, тощо.

Не можна не виділити і роль ультразвукової діагностики при гострих процесах в черевній порожнині, де за лічені хвилини можна на 95-100% визначити вільну рідину (кров) при тупих травмах черева з розривом паренхіматозного органу, особливо у хворих з поєднаною травмою голови і черева, які, як правило, знаходяться у важкому коматичному стані. детальніше…


Чи є у чоловіків «друге серце»?

Пердміхурову залозу (або простату) часто називають «другим серцем» у чоловіків, так як вона регулює рівень чоловічих гормонів, які у свою чергу координують роботу інших органів та систем.

Запальні захворювання передміхурової залози називають простатитом. Розрізняють гострий та хронічний простатит. Причиною гострого простатиту частіше бувають застуди, він часто протікає з незначними скаргами тривалий час. Хронічний простатит – захворювання чоловіків, що знаходяться у повному розквіті сил. Він впливає на працездатність і психоемоційний стан пацієнтів, послаблює потенцію. детальніше…


Андропауза… або чоловічий клімакс

У сучасній медичній літературі та серед широких мас населення часто обговорюється проблема клімаксу у жінок. Менше приділяється уваги андропаузі, а деякі вчені навіть не признають її існування.

За останні роки значно змінилися демографічні показники в бік збільшення людей похилого та старого віку й тому актуальним є розуміння цієї вікової зміни у чоловіків та покращення якості їх життя. Згасання гормональної та репродуктивної функції у чоловіків на відміну від жінок протікає більш гладко і немає чітких проявів. Багато вчених вважає, що у віці 35-40 років у чоловіків повільно знижується рівень статевих гормонів, пов”язаний зі зменшенням їх утворення в яєчках. детальніше…


Увага: простатит!

Простатит – це запалення передміхурової залози (простати). Найчастіше хворіють чоловіки у віці 18-50 років. Його лікування є складним і являє собою проблему для лікарів усього світу.

У виникненні простатиту відіграють роль:
1) сприяючі фактори і фактори- попередники;
2) інфекція;
3) факультативні фактори – імунологічні, гормональні і вегетативні порушення. детальніше…


Чому лелеки оминають вашу хату?

Інстинкт продовження роду є важливою рушійною силою зближення двох, їх шлюбу, подальшого суспільного життя. Однак міцна і здорова в усіх відношеннях сім’я не мислима без того розмаїття духовних, інтелектуальних та фізичних цінностей, які поєднанні в поняття любові.

Пісню любові складають двоє – чоловік і жінка. Гармонія цієї пісні досягається неодразу: вона створюється безперервно спільною працею, стражданнями, поезією і прозою сімейного життя. детальніше…