Чистота відносин

Всі ми знаємо про інфекції,що передаються статевим шляхом. Абревіатура ЗПСШ означає:захворювання,що передаються статевим шляхом. Інфекції,що викликають ці хвороби,передаються у моменти,що прийнято вважати найпіднесенішими моментами людського життя.Можливо,з цієї причини багато хто з нас ігнорує використання засобів захисту від захворювань,що передаються статевим шляхом.

Сама думка про те,що герпес статевих органів,хламідійна інфекція,гострокінцеві кондиломи,трихомоноз або ВІЛ-інфекція можуть передаватися під час найтонших людських стосунків,здається блюзнірською,що змушує засумніватися в почуттях людей і в самих людях.Але кожен,кому довелося зіштовхнутися з ЗПСШ скаже вам,що кілька хвилин задоволення-нерівнозначна плата за нього.

На сьогодні відомо понад три з половиною десятка збудників захворювань,що передаються статевим шляхом.Причина хвороби-різні мікроорганізми:

  • Бактерії викликають гонорею,хламідіоз,сифіліс.
  • Віруси-герпес,кондиломи,ВІЛ-інфекцію,гепатити В і С.
  • Грибки-кандидоз.
  • Найпростіші-трихомоніаз,гарднерельоз.
  • Паразити-лобкові воші,контагіозний молюск.

Найбільш характерні загальні симптоми більшості ЗПСШ:сверблячка,незвичайні виділення зі статевих органів,часте і болюче сечовипускання.Деякі симптоми ЗПСШ минають без лікування,але це не означає,що хвороба минула,тому що збудник залишається в організмі і людина стає джерелом зараження для інших.До того ж захворювання може загостритися знову і цього разу буде проходити набагато важче.

Деякі ЗПСШ (спочатку)можуть мати безсимптомний перебіг.Тому в разі підозри на можливе зараження необхідно пройти обстеження.Більшість ЗПСШ піддаються лікуванню медичними препаратами.Але це можливо за умови,якщо діагноз установлений своєчасно.Якщо ці захворювання не вилікувати вчасно,вони можуть завдати серйозної шкоди організму.

Наслідки невилікуваних ЗПСШ:

  • Позаматкова вагітність у жінок.
  • Підвищений ризик захворювань шийки матки:фонові захворювання,передракові стани,рак.
  • Безпліддя у 55-85% жінок (трубний фактор)
  • Підвищений ризик зараження ВІЛ-інфекцією.

Отже,з появою будь-яких підозр необхідно:по-перше,звернутися до лікаря (а не намагатися лікуватися самостійно або у знайомих);по-друге,звернутися до лікаря,не відкладаючи (не чекати,поки все минеться саме собою);по-третє,звернутися,якщо можливо,до лікаря-фахівця (щоб не втрачати багато часу на встановлення діагнозу);по-четверте,до з’ясування характеру хвороби не вживати антибіотиків (тому що це ускладнює діагностику і сприяє виробленню стійкості мікроорганізмів,погіршуючи можливість лікування).А якщо ніяких симптомів хвороби ще немає,але відбулися випадкові статеві контакти і не було вжито заходів індивідуальної профілактики?Чи потрібно обстежитися?У які терміни і де краще це зробити?Обов’язково,або в шкірно-венерологічному диспансері,або в акредитованих медичних центрах,де є атестована клініко-діагностична лабораторія для відповідних обстежень. центрах.Одноразового аналізу недостатньо,тому що прихований період хвороб,що передаються статевим шляхом,може становити від 23 днів до декількох місяців.

Перше обстеження можна зробити при відсутності будь-яких проявів захворювання через 10-14 днів.У цей час можуть бути виявлені гонококи і трихомонади в мазках,а також отримана інформація про інфікування сифілісом.Дослідження варто повторити через 2 місяці після підозрілого контакту,коли стає позитивною реакція Вассермана у випадку зараження сифілісом.

Якщо є підстави боятися зараження ВІЛ-інфекцією,то дослідження крові доцільно проводити не раніше ніж через 3-6 місяців після можливого інфікування.Інші хвороби,передані статевим шляхом (герпес,гострокінцеві кондиломи,заразний молюск і т. д.) виявляються тільки за наявності симптомів захворювання.

Для того щоб вилікуватися,не потрібно слухати порад «добреньких»друзів,бігати до знахарів або людей,що публікують у газетах оголошення: «Венеролог,діагностика за 15 хвилин,100% одужання,дешево,швидко і дуже анонімно»,читати анотації від ліків і медичні довідники.Негайно йти до спеціаліста.

Чим раніше потрапите до лікаря,тим більше шансів не заразити партнера;вилікуватися швидко;не мати ускладнень.

Отже,висока мораль (один партнер).користування предметами захисту від інфекції (презервативи,дезинфікуючі розчини та свічі)-запорука здоров’я вас,вашого коханого і близьких.